Składki w naszym szczepie

Składki w ZHP pobieramy raz na kwartał w kwocie 70 zł (wpłacana do 20 dnia pierwszego miesiąca każdego kwartału). Składka jest wymagana, by dziecko mogło brać udział w działaniach harcerskich. Brak składki jest równoznaczny z zawieszeniem praw członka w ZHP, co skutkuje brakiem ubezpieczenia z ramienia organizacji oraz brakiem możliwości brania za dziecko odpowiedzialności.

Składkę członkowską należy wpłacać na konto szczepu tytułem: Imię i nazwisko dziecka, drużyna, składka członkowska, I/II/III/IV kwartał i rok. Bardzo prosimy o podawanie kwartału roku kalendarzowego za który wpłacamy składkę, nie o numer kwartału który mija od rozpoczęcia przez dziecko przygody z harcerstwem czy kwartał roku szkolnego czyli:

• za okres styczeń-marzec wpłacamy składkę za I kwartał
  • za okres kwiecień-czerwiec wpłacamy składkę za II kwartał
  • za okres lipiec-wrzesień wpłacamy składkę za III kwartał
  • za okres październik-grudzień wpłacamy składkę za IV kwartał

Numer konta szczepu: 27 1600 1462 1882 8543 5000 0026

Przykładowa nazwa przelewu: Jan Kowalski, Dębowe Tarcze, składka członkowska, I kwartał 2024

Przydatne informacje:

• Dodatkowe informacje o składkach zhp można znaleźć w przygotowanej przez nas ulotce pod linkiem - składki w zhp. Zawiera m.in. informacje o tym na co przeznaczone są zebrane środki.
  • Składkę można wpłacać na kilka kwartałów do przodu.
  • Drużyny mogą również pobierać składki bezpośrednio od harcerzy i wpłacać je grupowo, warto zapytać drużynowego/drużynową jak prowadzone jest to w jednostce.
  • Na składkę nie przysługują zniżki, np. na kartę dużej rodziny. Jeżeli opłata składki jest problemem, prosimy o bezpośredni kontakt z drużynowym/drużynową.