8 Szczep "Enigma"

8 Szczep „Enigma” działa na terenie Hufca Kraków-Podgórze, a dokładnie w obrębie Małego Płaszowa oraz Rybitw. Istnieje on od 22 czerwca 2018 roku. Składa się z dwóch gromad zuchowych, drużyny harcerskiej, drużyny starszoharcerskiej i drużyny wędrowniczej „Granat”.

Historia 8 Szczepu „Enigma”

W styczniu 2017 roku 8 Podgórska Drużyna Harcerska „Dębowe Tarcze” i 8 Gromada Zuchowa „Nibylandia” odłączyły się od Szczepu „Z Dębowego Lasu” i razem zmieniły barwy z białych na granatowo-białe. 22 czerwca 2018 roku powstaje 8 Szczep „Enigma”. Funkcję komendanta w szczepie obejmuje pwd. Karol Novljaković. Na tamten moment „Enigma” składa się z 8 Podgórskiej Drużyny Harcerskiej „Dębowe Tarcze” oraz 8 „Gromady Zuchowej” Nibylandia oraz 8 Drużyny Wędrowniczej „Granat”. W marca 2021 roku rolę komendanta szczepu obejmuje pwd. Julia Ignacyk. Od września 2021 w szczepie funkcjonuje próbna drużyna starszoharcerska oraz gromad zuchowa.

Szczep Enigma

Terminy i miejsce zbiórek:

Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z drużynowym, telefon oraz email podany poniżej.

Miejsca zbiórek

1. Harcówka szczepu - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Niesłyszących, ul.Grochowa 19
  2. Szkoła Podstawowa nr 137 i Centrum Kultury Podgórza - Klub Rybitwy

Emailem - 8enigma@zhp.net.pl